2013/2014

 

  ŠKOLNÍ VÝLET  - HLUČÍN -  DROBNÁ ZMĚNA PLÁNU 

Našla jsem rychlejší a levnější dopravní spoj. Nepotřebujete celodenní jízdenku a kdo má zónu 4, nepotřebuje žádnou jízdenku. Pojedeme do Děhylova vlakem - jízdné cca 10 ,- Kč. Potom si uděláme procházku kolem řeky, loděnice a rybníku Štěpán do Martinova nebo až do Třebovic (trasa má asi 8 km). Doporučuji si vzít, pokud máte, dalekohled a šátek (na nějaké hry). Nespoléhejte na zakoupení občerstvení - vzměte si vlastní jídlo a pití. Ostatní propozice zůstávají v platnosti.

Nepůjdeme na Štěrkovnu Hlučín, protože jsem si dnes ověřila, že sportovní vžití, které nabízí na svém webu,  nemají v provozu.

  VELIKONOCE VE ŠKOLE 

   BESBEDA S  PANEM ARNOŠTEM  VAŠÍČKEM   

Žáci obou tříd 7. ročníku se ve čtvrtek 20. 2. zúčastní besedy se spisovatelem, cestovatel a ,,záhadologem" A. Vašíčkem, která se koná ve SVČ na ulici Vietnamská (zastávka Jižní svahy). Sraz žáků na zastávce Horní Polanka. Autobus 46 odjíždí v 8. 32 hodin. Žáci mohou nastupovat libovolně podle svého bydliště, ale je třeba ve středu před akcí písemně s podpisem rodiče sdělit, na které zastávce budou nastupovat. Návrat do školy bude během 5. vyučovací hodiny.  Beseda stojí 40,- Kč.

  VÁNOČNÍ DOPOLEDNE VE TŘÍDĚ  

Ve středu 18. 12. jsme se byli podívat na mladší spolužáky ze 4. třídy, kteří s paní učitelkou Mgr. Pavlou Hranickou skvěle nacvičili pohádku Sviňáček. Na besídce 19. 12. jsme soutěžili v balení dárků a v předvádění pantomimy, hráli jsme společenské hry a rozdávali jsme si vánoční dárky. Na fotky se můžete podívat ZDE

  ŠKOLA NA DLANI  

Vážení rodiče,
naše škola se v tomto roce rozhodla rozšířit možnosti vzájemné komunikace mezi školou a rodinou a využít službu Škola na dlani, která umožňuje snadné zasílání zpráv mezi učiteli a rodiči. Zprávy ze školy Vám budou zasílány na Vámi zadaný e-mail a současně Vám budou dostupné na webovém portálu.

PODROBNOSTI A NÁVOD NA REGISTRACI ČTĚTE PROSÍM  ZDE www.zspolanka.cz/images/Dokumenty/Na-Hlavni-Stranku/informace_pro_rodice.pdf

Vážení rodiče, zkuste se prosím v následujících dnech stejně jako já zaregistrovat. (Pokud jsem s Vámi nemluvila osobně, posílám Vám ve čtvrtek 12. 12.  přihlašovací kód po dětech.)  Na začátku ledna Vás oslovím e-mailem a vyzkoušíme, jak tato nová komunikace funguje. Děkuji za spolupráci.

 

  DIVADLO LOUTEK OSTRAVA - MALOVANÉ NA SKLE  

V pondělí 16. prosince jedou žáci 7. a 8. ročníku na muzikál Malované na skle.

Žáci 7. ročníku odchází ze školy po 1. vyučovací hodině. Do divadla jedeme MHD, vystupujeme na zastávce Karolína. Na cestu zpět máme objednaný autobus, návrat ke škole cca v 13.30 hod. Se souhlasem rodičů mohou žáci na Masarykově náměstí nebo v OC Nová Karolína dostat na hodinu rozchod (budou poučení a chodit ve skupinkách - kdo chce, může být po dobu rozchodu s paní učitelkou) .

Vybíráme 100,- Kč (vstupné 55,- Kč, 3,- Kč obal na novou učebnici JČ FRAUS, záloha na autobus, případný přeplatek necháme v třídním fondu)


www.dlo-ostrava.cz/cz/menu/17/o-divadle/repertoar/clanek-40-malovane-na-skle/

   ADVENTNÍ ZASTAVENÍ  26. 11. 2013 

Tradiční předvánoční dílny jsou letos obohacené o prožitkové adventní zastavení (ve třídě paní učitelky Hranické) a o vázání adventních věnců, které pro maminky a další hosty připravil klub rodičů. Obracíme se s prosbou o spolupráci na všechny žáky - hlavně děvčata ze 7.,  8. a 9.  ročníku. Dílny probíhají od 15. 00 do 18.00.        POZVÁNKA

  ADVENTNÍ  KORÁLKOVÁ DÍLNA - 19. 11. od 16. 00  

Klub rodičů organizuje pro starší žákyně (6. - 9. ročník) kurz, ve kterém se bude učit výroba andělíčků z korálků.

Pozvánka:korálková dílna.

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

se konají v úterý 22. října.

17.00 - 17.15 plenární schůze v ,,kruhu"

17.15 - 18.15 třídní schůzky a konzultace


 

 

NOVÝ ŠKOLNÍ ROK ZAČÍNÁ 2. ZÁŘÍ V 8.00 HODIN

Ikdyž to tak do poslední chvíle nevypadalo, čeká na vás v září škola s novými oky a zateplenou fasádou. Podrobnosti o průběhu 1. školního týdne čtěte na stránkách školy.

 

 

školní rok 

 

 

2013/2014

NOVÝ ŠKOLNÍ ROK ZAČÍNÁ 2. ZÁŘÍ V 8.00 HODIN

Ikdyž to tak do poslední chvíle nevypadalo, čeká na vás v září škola s novými oky a zateplenou fasádou. Podrobnosti o průběhu 1. školního týdne čtěte na stránkách školy.

 

školní rok 

 

 

2012/2013

DIVADLO - POSLEDNÍ INFORMACE

Představení začíná v 10.30 hodin a podařilo se nám sehnat dalších 10 lístků, takže můžeme vzít všechny žáky, kteří mají zájem.

Žáci 6. A budou první hodinu ve škole, autobus 46 odjíždí 9.08 hod.

Žáci 7. A mají sraz ve škole, kde uhradí  100,- Kč (vstupné + zpáteční doprava) paní Kusové. Potom budou rozděleni na tři skupiny a budou odjíždět postupně v 8. 08 hod, v 8. 38 hod a v 9.38 hod s panem Sikorou, paní Staňkovou a paní Kusovou. Návrat do školy objednaným autobusem okolo 13.30 hodin.

SKRYTÁ PAMĚŤ MORAVY - VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE

 

Když jsme letos na konci února odesílali 8 literárních prací do celostátní soutěže Skrytá paměť Moravy, doufali jsme, že alespoň jedna z nich by mohla zaujmout odbornou porotu. Stalo se. Dokonce hned tři práce byly vybrány mezi pět nejlepší!

Kristýna Slováková obdržela čestné ocenění za čtvrté místo. Její příběh o posledních dnech Jana Palacha porota vyhodnotila jako originální výpověď vyjádřenou barvitým jazykem.  Štěpán Kus byl v kategorii 12 – 15 let mezi 59 soutěžícími druhý.  Porota pochválila jeho mistrovské vypravěčství a napínavé zpracování životního příběhu dívky Jindřišky v době Heydrichiády. O tom, že to byl opravdu silný příběh, svědčí i obrovský aplaus, který zazněl, když dočetl svůj text před účastníky slavnostního programu.  První místo v soutěži získala Kristýna Suchánková. Porota, ve které zasedali spisovatelé, novinář, historik a další kulturní pracovníci, vysoce ocenila způsob zpracování prožitku Olgy Havlové při zatýkání jejího manžela a dále vysoce ohodnotila krásu a bohatství jazykových prostředků mladé a nadějné autorky. Dodatečně, když Kristýna rozmlouvala s moderátorkou programu a četla ukázku své práce, všichni přítomní museli ocenit i její pohotovost, bezprostřednost, krásné vyjadřování i procítěné čtení vlastního textu. Sice teď oslavujeme vítěze, ale je třeba ocenit i dalších šestt žáků – Jana Albrechta, Davida Cypriána, Dorotu Peterkovou, Kláru Augustinovou,  Sylvu Holubovou a Petru Soviarovou, protože jak po stránce literární, tak po stránce tematické byly jejich texty zajímavé a vysoko překročily běžnou školní úroveň.

PODÍVEJTE SE NA FOTKY ZE ŠKOLNÍHO VÝLETU

Cesta do Opavy se skvěle vydařila - muzeum, prohlídka města, OC Breda,  cukrárna, dětské hřiště, minigolf. 

Utratili jsme navíc 8 ,- Kč za neplánovanou cestu autobusem. Kdo nehrál minigolf,  dostane zpět 30,- Kč.

 

ŠPERKAŘSKÁ DÍLNA  A  MÓDNÍ  PŘEHLÍDKA

Naši dílničku na výrobu náušnic navštívilo víc než 50 maminek. Děkuji děvčatům, která jim pomáhala. Na zprávu o vydařeném Dnu pro maminku se podívejte na školní web www.zspolanka.cz

DEN PRO MAMINKU

 Všichni, nejen maminky, jste srdečně zváni na v pořadí druhý ročník Dne pro maminku. Letošní výtvarnou dílnu pro Vás připravila děvčata z 6. A, která Vám pomůžou s výrobou náušnic. Kdo dává přednost sportu, neměl by zapomenout  sportovní oblečení. V době cvičení a výtvarné dílny je zajištěné hlídání nalých dětí.     Den pro maminku 2013.docx (18,8 kB)

RECITAČNÍ SOUTĚŽ ROLNIČKA

V pátek 22. března se Monika Bochenská, Kateřina Lubojacká, Hanka Slováková, a Daniel Soviar zúčastnili 22. ročníku celoostravské recitační soutěže Rolnička. Tříčlenná odborná porota mezi 35 soutěžícími lll. kategorie (6. – 7. třída ZŠ)  sice zaslouženě ocenila recitátory z jiných škol, ale i přesto děkujeme našim  žákům za dobrou reprezentaci školy.

Ve stejný den se soutěžilo i ve lV. kategorii, tedy mezi žáky 8. a 9. tříd. Tady naši školu zastupovala Kamila Saksová, Jana Krátká, Klára Friedelová a Jan Albrecht. Všichni byli dobří, ale Honza kouzlem své osobnosti všechny zastínil. A to nejen své spolužačky, ale všechny soutěžící ve své kategorii. Osobitým přednesem vlastní básně oslnil všechny tři dámy v porotě a získal 1. místo. Blahopřejeme!

Další fotky najdete ve FOTOGALERII.

CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM

 

Na konci února jsme odeslali kolekci 15 nejvydařenějších výkresů do celostátní  výtvarné soutěže o nejlepší plakát, který propaguje myšlenku každodenního čtení dětem.

https://www.celeceskoctedetem.cz/

Více fotografií je ve složce VÝTVARNÁ VÝCHOVA.

Nezapomenutelná beseda s železným mužem

 

Ve čtvrtek 14. 2. jsme měli možnost seznámit se s železným mužem -  triatlonistou Tomášem Slavatou. Nejen že ve svém sportu (vytrvalostní plavání, běh a cyklistika) dosahuje skvělých výkonů, které ho řadí do evropské špičky, ale s velkým nasazením se věnuje i mládeži, především dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí. On sám prožil neradostné dětství, a kdyby se díky shodě okolností nedostal k aktivnímu sportování, možná by se dneska pohyboval mezi feťáky či squattery.

Triatlonista Tomáš Slavata teď navíc kromě závodů neúnavně objíždí i školy a dětské domovy, kde vypráví svůj životní příběh, a snaží se v dětech probudit chuť něco dokázat.

Během hodinové besedy jsme si uvědomili, že je opravdu železný muž. Jednak proto, že se tak tradičně říká sportovcům, kteří se věnují terénnímu triatlonu, ale také proto, že jen díky své železné vůli se dokázal poprat se svým údělem zanedbávaného dítěte, které nepoznalo dost rodičovské lásky a péče.  Věřím, že po besedě si někteří žáci z jeho odhodlání, silné vůle a vytrvalosti, ale také z jeho lidskosti a obětavosti vezmou příklad, a že se stane jejich životním vzorem.  

Více o T S a jeho projektech čtěte na  tomasslavata.cz

POLOLETNÍ PRÁZDNINY

Ve čtvrtek 31. ledna končí 1. pololetí. Žáci se budou učit 1. - 4. hodinu podle obvyklého rozvrhu, 5. hodina je třídnická - bude se rozdávat výpis z vysvědčení. Vyučování končí ve 12. 30 hodin, poslední hodina se ruší. V pátek 1. února jsou pololetní prázdniny, na které navazují jarní prázdniny, do školy se jde znova až 11. února.

 

 

Vice info na:  https://www.ekofestival.cz/cs/festivalova-mapa.html

ÚČAST NA ZAHÁJENÍ 38. ROČNÍKU EKOFILMU

Žáci 6. a 7. ročníku se se svými třídními učiteli zúčastní ve čtvrtek 6. prosince slavnostního zahájení mezinárodního filmového festival filmů s ekologickou tematikou. Akce se koná v Dolní oblasti Vítkovic v Multifukční aule Gong, kde je na celé dopoledne připraven pro žáky pestrý doprovodný program. Pro dopravu tam i zpět máme zajištěný autobus. Odjezd bude po začátku vyučování od školy. Návrat na oběd kolem půl druhé. Předpokládaná cena dopravy je 40,- Kč. Program v Gongu je zdarma.  

 

TÁHNEME ZA JEDEN PROVAZ

V druhé půlce září obě 6. třídy vyrazily se svými třídními učitelkami vlakem do hor, kde pro ně škola ve spolupráci se Střediskem volného času v Ostravě -  Zábřehu připravila dvoudenní adaptační pobyt v horském hotelu Liptov, s krásným výhledem na nedalekou Ostravici a okolní beskydské vrchy.

Pro děti byl připraven pestrý dvoudenní program, během kterého si pod vedením tří zkušených instruktorů mohly vyzkoušet svoji zručnost, obratnost, postřeh, sílu, vytrvalost, ale také důvtip a schopnost naslouchat, komunikovat  a  spolupracovat.  Navíc všichni šesťáci společně zažili i hodně zábavy a pohody a určitě i radosti z toho, že se mohli na chvíli vzdálit škole i dohledu rodičů.  Cílem adaptačního pobytu bylo, aby se žáci lépe poznali mezi sebou a hlavně s novými spolužáky a s třídními učitelkami a aby se naučili spolupracovat -  zkrátka táhnou za jeden provaz.

Ke zdaru celé akce přispělo i nádherné počasí a dobré ubytování se skvělou stravou.

 

2011/2012

 

pozvánka v plném rozlišení ZDE

 

NOVÉ

 

 

JDEME DO FINÁLE!!!!!!!!!!

V úterý 26. 6. a nejpozději ve středu 27. 6. se odevzdávají učebnice. Žádné nezapomeňte a dejte si je do pořádku, ať nemusíte zbytečně platit.

27. a 28. 6. končí škola  po 5. hodině.

Ve čtvrtek 28. 6. v 17.00 začíná slavnostní rozloučení deváťáků se školou.

    PŘIPRAVTE SE NA ZÁVĚREČNÉ KONTROLNÍ PRÁCE

6. A i obě 9. třídy je budou psát v pátek 15. června. Obsah prověrek bude podobný tomu, co jsme psali v nedávných přípravných prověrkách, které jste všichni  dostali domů. 

NEDEJTE SI UJÍT JEDINEČNÝ HUDEBNÍ ZÁŽITEK!!!!

 

Školská, kulturní a sportovní komise při Radě městského obvodu Polanka nad Odrou

 a Základní škola Heleny Salichové

pořádají 21. 5. 2012

v aule ZŠ H. Salichové v Polance nad Odrou od 10.00 a od 17.00 hod

dva koncerty světového hráče na mandolínu

  RADIMA ZENKLA

 

Vstupné pro žáky 20 Kč a pro veřejnost 50 Kč (na místě)

 

 

Radim Zenkl je v celém hudebním světě uznávaným hráčem na mandolínu  pro svou technicky perfektní hru a pro svůj novátorský přístup k tomuto nástroji. V jeho originální hudbě, v mnohém vycházející ze středoevropských kulturních kořenů, můžeme slyšet nejen prvky new acoustic music, ale i odkazy na vážnou hudbu, string jazz, flamengo, bluegrass, world music a další styly. Kromě mandolíny hraje na elektrickou mandolu, bezpražcovou mandolínu, buzuki, mando-ukulele a další strunné i dechové nástroje. Od roku 1989 žije v USA, kde již krátce po svém příjezdu začal  spolupracovat se světovým mandolinistou Davidem Grismanem. Při svých občasných návštěvách v Čechách hostuje a nahrává s Hradišťanem, Vlastou Redlem a skupinou Buty. Svými netradičními přístupy výrazně posunul hranice využití mandolíny v moderní hudbě.

KULTURNĚ - POZNÁVACÍ EXKURZE  22. - 24. KVĚTNA 2012

 


Ve středu 29. 2. bude školní kolo RECITAČNÍ SOUTĚŽE.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ŠKOLY

 

Základní škola Heleny Salichové má nové webové stránky www.zspolanka.cz

 

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY NA SŠ

 

oficiální stránky KVIC https://www.kvic.cz/

termíny přijímaček https://www.kvic.cz/prijimacky/detail.asp?ID=5609

seznam škol https://www.kvic.cz/prijimacky/skoly.asp

vzorové testy https://www.kvic.cz/prijimacky/testy.asp

POSLEDNÍ PROVĚRKA

PŘED UZAVŘENÍM POLOLETNÍ KLASIFIKACE

se v bude psát mezi 18. a 20. lednem. 

 

6. ročník nalezne bližší informace ZDE.

9. ročník ZDE.

 

 

 

HALLOWEEN

se vydařil!!!

Zasloužil se o to pan učitel Patrik Molitor, který celou akci nastartoval, a hlavně většina holek a kluků z obou devátých tříd.  Myslím, že největší poděkování a uznání patří  dvěma  Katkám  a dvěma  Aničkám, ale i ostatní byli nepostradatelní a skvělí. 

Ve složce fotky se můžete podívat, co se  v pátek 4. listopadu odpoledne ve škole dělo.

ČTVRTLETNÍ PROVĚRKA PRO 9. ROČNÍK - ŘEŠENÍ  ZDE

Můžete se podívat na správné odpovědi, v druhé polovině listopadu se bude psát oprava.

Základní škola Heleny Salichové vyhlašuje

 

3. ročník školní fotografické soutěže

 

Prázdninový

 

 

OBJEKTIV

 

 

 

Více informací naleznete ve složce "KLUB PŘÁTEL UMĚNÍ"